Zmiany wprowadzono z powodu: poprawki merytoryczne
Struktura organizacyjna
Strukturę organizacyjną Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu tworzą :
- zakłady,
- działy,
- oddziały,
- zespoły,
- poradnie,
- pracownie,
- inne szpitalne ośrodki medyczne,
- sekcje,
- inspektoraty,
- referaty,
- biura,
- gabinety
Organizacja wewnętrzna Szpitala została określona w załączniku do Regulaminu Porządkowego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu.
Oddziały Szpitalne
Grudziądz
1. Anestezjologii i Intensywnej Terapii
2. Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci
3. Balneologii i Fizykoterapii
4. Chirurgii Naczyniowej
5. Chirurgii Ogólnej
6. Chirurgii Onkologicznej
7. Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej
8. Chorób Wewnętrznych, Diabetologiczny i Reumatologiczny
9. Chorób Wewnętrznych i Zaburzeń Przemiany Materii
10.Dializ
11.Dziecięcy
12.Dziecięco-Młodzieżowy, Endokrynologii, Kardiologii i Neurologii Dziecięcej
13. Endokrynologiczny i Terapii Izotopowej
14. Gastroenterologiczny
15. Intesywnego Nadzoru Kardiologicznego i Kardiologii Inwazyjnej
16.Kardiologii, Elektrofizjoligii i Zaburzeń Rytmu
17. Kardiochirurgiczny
Medycyny Paliatywnej
17. Nefrologiczny
18. Neonatologiczny z pododdziałem Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka
19. Neurochirurgiczny
20. Neurologiczny
20. Niemowlęcy
21. Okulistyczny
22. Onkologii Klinicznej
23. Otolaryngologiczny
24. Położniczo-Ginekologiczny
25. Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
26. Psychiatryczny
27.Psychiatryczny Dzienny
28. Pulmonologiczny
29. Rehabilitacji Ogólnoustrojowej z pododziałem Rehabilitacji Neurologicznej
30.Reumatologiczny
31.
32.Terapii Długoterminowej
33.Udarowy
34. Urazowo – Ortopedyczny
35. Urologii Ogólnej i Onkologicznej
36. Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy w Grudziądzu
Brodnica
1. Anestezjologii i Intensywnej Terapii II w Brodnicy
Chirurgii Ogólnej II w Brodnicy
2. Dziecięcy II w Brodnicy
3. Medycyny Paliatywnej w Brodnicy
4. Neonatologiczny II w Brodnicy
Położniczo-Ginekologiczny II w Brodnicy
5. Wewnętrzny III z salą Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego w Brodnicy
6.
7. Urazowo – Ortopedyczny II w Brodnicy
8.
9. Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy w Brodnicy
Poradnie Specjalistyczne
1. Ambulatorium Chemioterapii
2. Alergologiczna
3. Alergologiczna dla Dzieci
4. Anestezjologiczna
5. Audiologiczna
6. Chirurgiczna Ogólna dla Dzieci
Chirurgia Naczyń
7. Chirurgii Ogólnej
8. Chirurgii Ogólnej w Brodnicy
9. Chirurgii Onkologicznej
10. Chirurgii Onkologicznej II w Brodnicy
Chorób Piersi
Chorób Piersi w Brodnicy
11. Chorób Płuc i Gruźlicy
12. Chorób Płuc i Gruźlicy II w Brodnicy
13. Chorób Zakaźnych dla Dzieci
14. Diabetologiczna
15. Diabetologiczna II w Brodnicy
16. Diabetologiczna dla Dzieci
Dietetyczna
17. Dla Kobiet w Ciąży
18.
19. Endokrynologiczna
20. Endokrynologiczna dla Dzieci
21. Endokrynologiczno – Ginekologiczna
22. Gastroenterologiczna
23. Gastroenterologiczna II w Brodnicy
24. Ginekologiczna dla Dziewcząt
25. Ginekologiczno – Położnicza
26. Ginekologiczno – Położnicza II w Brodnicy
Kardiochirurgiczna
Kardiologiczna i Zaburzeń Rytmu
27. Kardiologiczna z Pracownią Elektrokardiograficzną
28. Kardiologiczna dla Dzieci z Pracownią Echokardiograficzną
29. Kardiologii Inwazyjnej
30. Kompleksowa Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna (nad chorym na cukrzycę)
31. Leczenia Bólu
32. Logopedyczna
33. Medycyny Nuklearnej
34. Nefrologiczna
35. Nefrologiczna dla Dzieci
36. Neurologiczna
37. Neurologii Wieku Rozwojowego
38. Neurochirurgiczna
39. Okulistyczna
40. Okulistyczna dla Dzieci
41. Onkologiczna
42. Otolaryngologiczna
43. Otolaryngologiczna dla Dzieci
44. Ortopedyczna dla Dzieci
Patologii Ciąży i Badań Prenatalnych
45. Patologii Noworodka
46. Patologii Noworodka II w Brodnicy
47. Preluksacyjna
48. Preluksacyjna II w Brodnicy
49. Profilaktyczna
Profilaktyki Onkologicznej z Gabinetem USG w Brodnicy
50.
51.
52.
53. Psychologiczna
Psychologiczna w Brodnicy
54. Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży
55. Pulmonologiczna dla Dzieci
56. Rehabilitacyjna
Rehabilitacyjna dla Dzieci
57. Rehabilitacyjna II w Brodnicy
58. Reumatologiczna
59. Sportowa
60. Szkoła Rodzenia
Udarowa
61. Urazowo-Ortopedyczna
62. Urazowo-Ortopedyczna II w Brodnicy
63. Urologiczna
64. Wad Postawy
65. Wad Postawy II w Brodnicy
66. Zdrowia Psychicznego
67. Zdrowia Psychicznego II w Brodnicy
68. Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży
69. Zespół Wyjazdowy Opieki Paliatywnej
Zakład Patomorfologii:
Pracownia Histopatyczna
Pracownia Cytologiczna
Prosektorium Szpitalne
Zaklad Radiologii Ogólnej i Diagnostyki Obrazowej:
1. Pracownia Rezonansu Magnetycznego
2. Pracownie Tomografii Komputerowej
3. Pracownia Tomografii Komputerowej II w Brodnicy
4. Pracownie Radiologii Konwencjonalnej
5. Pracownia Radiologii Konwencjonalnej II w Brodnicy
6. Pracownie Ultrasonografii
7. Pracownia Ultrasonografii II w Brodnicy
8. Pracownia Mammograficzna
9. Pracownia Mammograficzna II w Brodnicy
10. Pracownia Angiograficzna
11. Pracownia Hemodynamiczna, Elektrofizjologii i Elektroterapii Serca
Zakład Medycyny Nuklearnej
Laboratorium Analityczne
Pracownia Analityki Ogólnej
Pracownia Analityki Ogólnej II w Brodnicy
Pracownia Hematologii
Pracownia Hematologii II w Brodnicy
Pracownia Immunochemii
Pracownia Biochemii
Pracownia Wirusologii
Laboratorium Mikrobiologiczne
Pracownia Bakteriologii Ogólnej
Pracownia Prątka Gruźlicy
Pracownia Chorób Przenoszonych Drogą Płciową
Pracownia Mykologiczna
Oddział Ratownictwa Medycznego
Zespoły Ratownictwa Specjalistycznego
Zespoły Ratownictwa Podstawowego
Zespół Transportu Sanitarnego
Zespół Dyspozytorów Ratownictwa Medycznego
SOR – Dorosłych
SOR – Dziecięcy
SOR – Położniczo-Ginekologiczny
Ambulatorium Pomocy Doraźnej
Izba Przyjęć Położniczo - Ginekologiczna
SOR w Brodnicy
Stomatologiczna Pomoc Doraźna
Wyjazdowa Opieka Lekarska
Wyjazdowa Opieka Pielęgniarska
Zakład Patomorfologii
Pracownia Histopatologiczna
Pracownia Cytologiczna
Prosektorium Szpitalne
Zakład Medycyny Nuklearnej
Inne Ośrodki Medyczne
Centralny Blok Operacyjny
Blok Operacyjny
-pediatryczny
-okulistyczny
-laryngologiczny
-położniczy
-kardiochirurgiczny z chirurgią naczyń
Blok Operacyjny II w Brodnicy
Centralna Sterylizatornia
Apteka Szpitalna z magazynem medycznym
Apteka zewnętrzna
Bank Krwi z Pracownią Serologiczną
Bank Krwi z Pracownią Serologiczną w Brodnicy
Pracownia Badań Urodynamicznych
Pracownia Endoskopowa
Pracownia Endoskopowa II w Brodnicy
Pracownia Echo dla Dzieci
Pracownia Prób Wysiłkowych dla Dzieci
Pracownia Biopsyjna
Zakład Fizjoterapii
Zaklad Fizjoterapii w Brodnicy
Podstawowa Opieka Zdrowotna
Inne ośrodki działalności w pionie z-cy dyrektora ds. pielęgniarstwa:
1. Dział Żywienia
- Sekcja Dietetyki
- Kuchnia
- Stołówka
- Magazyny żywnościowe
- Bar
- Kawiarnia
- Sklep przemysłowo - spożywczy
2. Dział Epidemiologii
3. Zespół ds. Zakażeń Szpitalnych
4. Przełożona pielęgniarek w Brodnicy
5. Referat ds. Jakości
6. Referat ds. Szkoleń
7. Ekipa Sprzątająca
8. Ekipa Sprzątająca II w Brodnicy
9. Sklep zaopatrzenia ortopedycznego, środków pomocniczych i sprzętu medycznego
10. Pawilon handlowy
Dział administracyjno - organizacyjny tworzą:
1. Referat ds. Osobowych
2. Referat ds. Kancelaryjno-Administracyjnych
- Referat ds. Funduszy Unijnych
- Referat ds. Marketingu
3. Referat Organizacyjny
4. Referat Kontraktowania i Rozliczania Świadczeń Zdrowotnych
5. Referat ds. Promocji Zdrowia
6. Referat Statystyki Medycznej
7. Biuro Informacji i Obsługi Interesantów
8. Centralna Rejestracja
9. Składnica Akt
Dział Ekonomiczno - Finansowy tworzą:
1. Referat Księgowości Finansowej
2. Referat Księgowości Zarządczej
3. Referat Wynagrodzeń
4. Referat Inwentaryzacji
5. Kasa
Dział Techniczno - Eksploatacyjny tworzą:
1. Sekcja Techniczna
2. Sekcja Aparatury Medycznej
3. Sekcja Transportowa
4. Sekcja Transportu Wewnętrznego
5. Sekcja Gospodarcza z magazynem gospodarczym
6. Pralnia w Brodnicy
7. Parking w Grudziądzu
8. Parking w Brodnicy
Dział Zamówień Publicznych tworzą:
1. Referat Obsługi Zamówień
2. Referat Zaopatrzenia
Dział Energetyki i Ochrony Środowiska tworzą:
1. Sekcja Elektroenergetyczna
2. Sekcja Ciepłowniczo - Sanitarna
3. Referat Gazów Medycznych
4. Referat Ochrony Środowiska
5. Referat Urządzeń Dozorowanych
Dział Informatyki i Teletransmisji tworzą:
1. Sekcja Informatyczna
2. Sekcja Teletransmisji i Telemedycyny
Dział Inwestycyjno-Remontowy tworzą:
1. Stanowisko ds. przygotowania i rozliczania procesu inwestycyjnego
2. Stanowisko ds. nadzoru nad sprawozdawczością i dokumentacją
3. Stanowisko ds. obsługi księgowo-rachunkowej
4. Zespół inspektorów nadzoru
5. Zespół remontowy
Stanowiska samodzielne:
1. Pełnomocnik Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością
2. Radca Prawny
3. Administrator Bezpieczeństwa Informacji
4. Inspektor BHP
5. Inspektor OC
6. Inspektor p/poż.
7. Kapelan szpitalny
Organami doradczymi Dyrektora, nie tworzącymi odrębnych komórek organizacyjnych są:
1. Rada Ordynatorów
2. Rada Naukowa
3. Rada Oddziałowych
4. Komitet Terapeutyczny
5. Komitet Transfuzjologiczny
6. Komitet ds. Żywienia
7. Komitet ds. Jakości
8. Komitet ds. Zakażeń Szpitalnych
9. Zespół ds. Antybiotykoterapii
10. Zespół ds. Leczenia Bólu
Publikacja dnia: 23.11.2011
Dokument z dnia: 31.08.2011
Dokument oglądany razy: 3 075